logo

Select Sidearea

Populate the sidearea with useful widgets. It’s simple to add images, categories, latest post, social media icon links, tag clouds, and more.
hello@youremail.com
+1234567890
 

Nove funkcije v programski opremi Altium Designer 24

Nove funkcije v programski opremi Altium Designer 24

Dne 13.12.2023. Altium je izdal novo različico svojega priljubljenega programskega paketa – Altium Designer 24.

Altium vsak mesec izda posodobitve in nove funkcije. Zato je nova različica nadaljevanje in razširitev predhodno objavljene. Seveda je z novo edicijo uvedenih kar nekaj novih funkcij, ki delo načrtovalcev elektronike naredijo učinkovitejše.

Glavne spremembe, objavljene v trenutni različici, vključujejo:

Skupinsko delo na tiskanem vezju

Ta izdaja prinaša revitaliziran pristop k sodelovalnemu načrtovanju, ki skupini načrtovalcev omogoča sočasno delo na tiskanem vezju na veliko enostavnejši način, hkrati pa močno zmanjša neskladja in morebitno predelavo. Nova funkcija omogoča pristop, podoben Gitu, z nadzorom različic, ki ga zagotavlja povezan delovni prostor. Vsi uporabniki dostopajo do istega projekta in svoje spremembe objavijo v eni glavni veji. S funkcijo komentiranja in naloga se lahko s svojimi kolegi oblikovalci odločite, na katerih področjih ploščice (ali plasti, mrežah ali komponentah) boste delali. Ko en načrtovalec prijavi spremembo, bodo vsi drugi sodelavci prejeli obvestilo z možnostjo posodobitve svoje lokalne kopije s prijavljenimi spremembami, preden shranijo svoje spremembe v delovni prostor. Novi panel za primerjavo in spajanje vas obvesti o spremembah projekta in prikaže razlike med vašo lokalno inkarnacijo in zadnjo prijavljeno spremembo. Barvno kodiranje vam omogoča, da vidite, kateri predmeti so bili dodani, spremenjeni ali odstranjeni. Spremembe lahko prikažete tudi neposredno v prostoru za načrtovanje, kar vam omogoča še boljšo vizualno povratno informacijo o primerjavi. Če so med predmeti na ploščici zaznani kakršni koli spori, kot so komponente, mreže in poligoni, lahko izberete, ali želite obdržati lokalno spremembo ali sprejeti zadnjo prijavljeno spremembo.

Orodje za upravljanje omejitev

V tej različici je implementiran nov pristop k definiranju omejitev v obliki orodja za upravljanje omejitev. To orodje omogoča načrtovalcem, ki delajo na shemi, kot in tistim, ki delajo na tiskani plošči, dostop do istega uporabniškega vmesnika, ki je nalik proračunski tablici. Orodje omogoča definiranje električnih razdalj med razredi omrežij v obliki matrike ter fizikalnih in električnih pravil za omrežja, diferencialne pare in njihove razrede. Nabori omejitev pospešijo postopek definiranja omejitev za objekte, ki bi morali imeti enak nabor omejitev. Poleg tega je orodje za upravljanje omejitev zdaj osrednje mesto za upravljanje definicij diferencialnih parov, kot tudi mrež in razredov diferencialnih parov; tako ni več potrebe po uporabi smernic za načrtovanje na strani sheme.

Ansys CoDesigner

Ansys CoDesigner omogoča dvosmerno izmenjavo projektnih podatkov med dvema domenama. Iz Altium Designerja so zaznane spremembe plasti in materialov, komponent in predmetov in jih je mogoče uporabiti v AEDT. Iz AEDT je ​​mogoče predlagane nabore slojev in spremembe materiala posredovati skozi datoteko EDB in jih zaznati/uporabiti v Altium Designerju. Načrtovalci tiskanega vezja in simulacijski inženirji lahko komunicirajo prek sistema za komentiranje, pri čemer je vsaka nit komentarja povezana z določeno komponento v projektu. Rezultate simulacije je mogoče prenesti iz AEDT v delovni prostor Altium 365 in jih povezati z revizijo projekta, z možnostjo ogleda prek vmesnika brskalnika delovnega prostora kot tudi ogleda v Altium Designerju.

3D-MID (3-dimenzionalne mehatronske integrirane naprave) načrtovanje

Altium Designer 24 prinaša podporo za neposredno načrtovanje na 3D substratu za podporo oblikovanju 3-dimenzionalnih mehatronskih integriranih naprav (3D-MID). Proizvodni proces 3D-MID uporablja laser za vrezovanje vzorca vezja neposredno na površino 3D substrata, ki je nato podvržen standardnemu postopku metalizacije, da se vzorec spremeni v prevodne poti. Ta postopek, znan kot Direktno lasersko strukturiranje (LDS), omogoča integracijo vezja v strukturo končnega izdelka.

Zahvaljujoč novemu urejevalniku in vrsti dokumenta (*.PcbDoc3D) lahko postavite standardne komponente, namenjene površinski montaži, na 3D substrat, sledite poti na površini te podlage in po potrebi postavite regije za dokončanje projekta. Končni projekt lahko nato izvozite v datoteko, oblikovano v skladu z zahtevami proizvodnega procesa LDS.

Orodje za replikacijo delov tiskanega vezja

Orodje za replikacijo delov tiskanega vezja vam omogoča replikacijo blokov, ki se ponavljajo v projektu tiskanega vezja. To orodje je popolno, ko morate hitro ponoviti razporeditev skupine komponent v drugo skupino enakih, še nepostavljenih komponent z enakimi spoji. V PCB dokumentu je mogoče izbrati del posnete zasnove, ki ga je treba ponoviti (izvorni blok), nato pa je to postavitev mogoče uporabiti za vsak del zasnove, za katerega se ugotovi, da se ujema (ciljni bloki). Imate popoln nadzor nad tem, na katere ciljne bloke želite uporabiti replikacijo, in lahko določite, kaj mora replikacija vključevati razen postavitve komponent (npr. tiskane vodnike).

Vlečenje vodnikov diferencialnega para pod poljubnim kotom

Ta različica prinaša podporo za vlečenje vodnikov diferencialnega para pod poljubnim kotom. Vlečenje vodnikov diferencialnega para v tem načinu podpira simetrično vezavo na spajkalne točke, spreminjanje razmika in, ko držite tipko Shift, omogoča vlečenje z uporabo tangentnih lokov.

Nadaljnje izboljšave obstoječih in nove funkcije bodo sistematično uvedene v program v naslednjih posodobitvah.